ترامادول | عوارض ترامادول و خطرات این دارو

ترامادول, اعتیاد به ترامادول , عوارض ترامادول

ترامادول Tramadol داروی ضعیف تر از مورفین است و از استامینوفن و بروفن قوی تر است و هیچ وقت مصرف بیشتر از دو هفته برای بیماران تجویر و توصیه نخواهد شد.

ترامادول چیست

ترامادول داروی ضد درد است که به نام های تدامول، بایومادول و … هم شناخته می شود و در فهرست داروهای ایران قرار می گیرد، ترامادول دارویی است که در سال 1970 به وسیله یک شرکت آلمانی ساخته شده است، این دارو مدتی بعد حق تولیدش به شرکت های تولیدکننده دارو در سراسر جهان واگذار شد. ترامادول داروی مسکنی است که خواص مخدری دارد و معمولا برای کنترل دردهای متوسط تا شدید مانند دردهای مفصلی، جراحی ها و بیماری های زنان و زایمان تجویز می شود.

این دارو به 2 صورت خوراک و تزریقی عرضه می شود که نوع خوراکی آن به صورت قرص و کپسول موجود است و نوع تزریقی این دارو تا چندی پیش از داروخانه ها قابل خرید بود، بتازگی فقط در اورژانس بیمارستان ها مورد استفاده قرار میگیرد.
ترامادول می تواند باعث وابستگی جسمی و روانی به ان شود. ترامادول ضد درد است و از دسته داروهای مسکن مخدر است که در صورت تجویز پزشک برای تسکن دردها متوسط تا شدید در بزرگسالان به کار می رود.
ترامادول, اعتیاد به ترامادول , عوارض ترامادول

ترامادول دارویی اعتیادآور و خطرناک

ترامادول از مورفین و پتدین ضعیف تر است و از مسکن هایی مانند ایبوپروفن و استامینوفن قوی تر است و می توان به آن مورفین ضعیف شده گفت. مصرف این دارو حداکثر به مدت 3 تا 5 روز و فقط توسط پزشک تجویز می شود. ممکن است از این دارو برای انزال زودرس به همراه سیلدنافیل مصرف شود که بسیار خطرناک است.

با توجه به مصرف خودسرانه این دارو و عوارض ناخواسته تداخلات ان با داروهای دیگر می تواند زندگی فرد را بخ خخطر بیاندازد. این دارو با اسامی تجازی مانند بابومادول، پیرالژین، ترادولان، ترامارام، ترامود، تراژیدول و ترامل در بازار دارویی ایران وجود دارد.

خطرات و عوارض های ترامادول

مصر ترامادول عوارض بسیار زیادی دارد که شامل ضعف، اضطراب، گیجی، حالت عصبی و اختلالات خواب،تشنج، تضعیف تنفسی، درد شکم، بی اشتهایی، نفخ شکم،حساسیت پوستی، اختلالات بینایی، تکرر ادرار می باشند.

این را هم ببینید

داروی آلفن ایکس ال (Alfen Xl) عوارض این داروی مسکن

آلفن ایکس ال (Alfen Xl)  نام دیگر دیکلوفناک سدیم است که اثر ضد درد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *